W Warszawie dostawa tego samego dnia!
W Warszawie dostawa tego samego dnia!
Koszyk 0

kawiarnia
Kawałek

Kawałek jest małą, niezależną kawiarnią mieszczącą się nieopodal ronda Daszyńskiego (znajdziesz nas tutaj) Nieco schowana, dla wielu naszych gości jest miejscem w którym można się na chwilę zatrzymać i odetchnąć od codziennego pędu. Co można u nas znaleźć?

Serce naszej kawiarni. Ekspres ciśnieniowy w wyjątkową grafiką.

Sercem naszej kawiarni jest oczywiście ekspres ciśnieniowy. To w nim przygotowujemy espresso, które jest także bazą do kaw mlecznych. Kawa, którą serwujemy to Brazil Cerrado Patrocinio, wypalana dla nas w małej, warszawskiej palarni Raf & Co. Zawsze mamy też do zaproponowania coś wyjątkowego od współpracujących z nami palarni!
Dla tych, którzy unikają nabiału ale nie wyobrażają sobie kawy bez odrobiny mleka, mamy cztery napoje roślinne. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Parzymy też kawy metodami alternatywnymi. Ziarna jakości Specialty trafiają do nas bezpośrednio z najciekawszych (naszym zdaniem) palarni. Dbamy, żeby nie było nudno! Używamy driperów (Hario V60, Kalita Wave, Chemex), mamy też Aeropress i Syphon. Każda kawa zanim trafi do Waszych filiżanek ma opracowaną recepturę, a metodę parzenia dopasowujemy do ziaren, żeby wyciągnąć z nich jak najwięcej smaku. O tym jak pracujemy będzie mogli poczytać na naszym blogu. Nie można też nie wspomnieć o Nitro - zimnej kawie nasyconej azotem. Kremowa, aksamitna konsystencja przypomina ciemne piwa typu stout. Trzeba uważać, łatwo się od niej uzależnić!

Syphon. Najbardziej spektakularna metoda robienia kawy. Robienie naparu w Syphonie przypomina eksperyment na lekcji Chemii.
Armand, szef kawiarni Kawałek, trzyma sernik ze słonym karmelem i wegańską tartę malinową z kremem kokosowym. Sam nie wie, które ciasto jest lepsze.

Z małym głodem poradzą sobie kanapki przygotowywane z bułek pieczonych bez dodatków piekarniczych lub ciemnego pieczywa na zakwasie (mięsne, rybne i wegetariańskie). W witrynce znajdziecie ciasta pieczone przez nieocenioną ekipę Żony Krawca. Serniki, tarty, bezy, szarlotki - nie można się im oprzeć! Zawsze przynajmniej jedno ciasto jest w wersji wegańskiej.
Jeżeli nie przepadacie za kawą, mamy dla Was osiem (!) słojów pełnych herbat i suszów owocowych. Czarne, zielone, orzeźwiające, rozgrzewające. Do wyboru.

Znaleźć możecie nas tu. Jesteśmy kilka kroków od ronda Daszyńskiego i Placu Europejskiego. Wpadajcie!

Google Map is loading